Sunucu Aşırı Yük – Acil Durum!

SCS Software Resmi Bloğu üzerinden Sunucu Aşırı Yük Acil Durum‘u çağrısı gerçekleştirdi! Aktarılan bilgilere göre World of Trucks Sunucuları Aşırı Yük Altında olduğu için Acil Durum yaşandığı bildirildi! Aslında bu sıradan kullanıcıların anlayabileceği bir durum malesefki sayılmaz.

Sizleri bu konuda bilgilendirmek isteriz; İnternet veritabanınında bulunan bütün sistemler barınabilmeleri için bir sunucuya ihtiyaç duyar. Sistemin sağlıklı olarak çalışabilmesi için yeterince kaynak bulunması gerekir. Kaynakların yetmediği durumlarda, sistem hizmet veremez hale gelir bu durumun kullanıcıya nasıl yansıdığı durumuna gelirsek, anlık olarak 2000 kişi limitli bir web sitesi sunucusuna eğer 5000 kişi giriş yapmaya çalışırsa sistem aşırı yüklenme nedeniyle hizmet vermeyi durduracaktır. Sistemde en çok yük altında olan kaynak CPU (İşlemci)‘dur. CPU aşırı yük altında bulunduğunda gelen çağrıları işleyemez ve kullanıcı ilgili web sitesini görüntüleyemez veya sisteme giriş yapamaz. Aslında Çözüm açıktır, sunucu kaynak arttırımı yapılmalı, daha büyük bir sunucuya geçilmesi düşünülmeli yada kullanılan uygulama optimizasyonu arttırılmalıdır. SCS Software‘in durumuna bakarsak, büyük ihtimalle şu anda World of Trucks sistemi girişleri yapılamayacak veya sistem oldukça yavaş işleyecektir, sabırlı olmalı ve sorunun çözümünü beklemelisiniz.

SCS Software: Sunucu Aşırı Yük – Acil Durum! Türkçe Çeviri

sunucu aşırı yük
Sunucu Aşırı Yük – Acil Durum!

Selamlar!

Bir gün içinde iki blog yayınlamamız normal değil, ama özür dilemeliyiz.

World of Trucks Sözleşmeleri beklediğimizden daha popüler, kayıttaki oranlara göre şu anda bizim sunucu CPU’ları aşırı yük altında. Bizi neler bekleyebileceğini canlı olarak anlayabilmek için Açık Beta‘nın yeterince uzun sürdüğünü düşündük ama açıkçası hala öğrenmemiz gereken bazı şeyler var!

Hızla alternatifler düşünüyoruz, ama bu noktada, eğer World of Trucks tepkisiz hale gelirse lütfen sabırlı olun.

Saygılarımızla,

Simülasyon Merkezi Blog

Simülasyon Merkezi Forum