ATS – ETS 2 Steam Workshop Desteği Geliyor!

SCS Software tarafından ATS – ETS 2 Steam Workshop Desteği Geliyor başlıklı bir haberin blog üzerinden yayınlanması ile American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator 2 için Steam WorkShop Desteği resmi olarak duyuruldu. ATS 1.2 ve ETS 2 1.23 Güncellemeleri ile her iki oyun içinde aynı anda eklenecek olan Steam WorkShop Desteği simülasyon severlerin beklentilerini fazlasıyla karşılayacaktır. Şuanda testerlar tarafından kapalı beta olarak test edilen Steam Workshop Desteği çok yakında oyuncuların beğenisine sunulacak! Kapalı beta testleri sırasında bile cool modlar çıktığını düşünürsek bizleri büyük bir Steam Workshop fırtınası bekliyor. Kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan Steam Workshop otomatik mod güncellemeleri, otomatik mod yedeklemeleri ve hızlı indirmeler gibi birçok tipik özelliğide beraberinde getirmekte. Oyuncular her zamanki ön planda çünkü modlar oylanabilecek ve rütbelere, popülerliğe göre modları sıralamak yada en son çıkan modlara göz atmak mümkün olacak. Tabiki mod yapımcılarınıda unutmayan SCS Software Ekibi bir SCS Workshop Uploader Uygulaması ve kullanımına ilişkin bütün detayları içerin Wiki‘sini beraberinde oyunculara sunmakta. Haydi durmayın yaklaşan Euro Truck Simulator 2 1.23 ve American Truck Simulator 1.2 Açık Beta‘sı için şimdiden yerinizi ayırtın! Daha fazla detay içni lütfen Türkçe Çevirimize göz atın.

SCS Software: ATS – ETS 2 Steam Workshop Desteği Geliyor! Türkçe Çeviri

steam workshop desteği geliyor
ATS – ETS 2 Steam Workshop Desteği Geliyor!

Steam Workshop Desteği Geliyor!

Selamlar Kamyoncular!

Şimdi ETS2 1.23 ve ATS 1.2 Güncellemesi için çalışıyoruz. Güncellemeler ile gelen en önemli özelliklerden biri Steam Workshop desteği. Bütün projelerimizin her zaman kullanıcı özelleştirmeleri için popüler olduğunu düşünürsek, bu özellik gerçekten uzun zaman sonra geliyor olacak.

Şu anda bizim Workshop hala sınırlı testte. Testerlarımızın bazıları içinde tutkulu modcular vardır. Hatta zaten test sırasında bile ortaya çıkan bazı cool modlar var. İşte şu anda sayfanın nasıl göründüğü:

steam workshop desteği geliyor
ATS – ETS 2 Steam Workshop Desteği Geliyor!

her iki oyun içinde topluluk değerlendirmeleri ve mevcut uygulamayı test etmenin mümkün olabileceği halka açık bir beta arıyoruz.

Steam Workshop’un kullanım kolaylığı büyüleyici – sadece mod seçin, “Abone Ol” butonuna basın, ve mod otomatik olarak indirilecek ve oyundaki mod yöneticisinde görünür olacak. Mod yaratıcısının yeni bir mod sürümünü yayınlaması gibi olaylardada, Steam istemcisi otomatik güncellemeler ile ilgilenir. Dahası, bilgisayarlar arasında geçiş yapmaya yada işletim sisteminizi yeniden yüklemeye karar verirseniz, Bütün modlar yedeklerinin oluşturulmasına gerek kalmadan otomatik olarak her yeni kurulumda indirilebilir olacak.

Her oyuncu için herhangi bir modu oylamak mümkün olacak, çok kaliteli modların hızla yükselmesi gerekir. Rütbelere, popülerliğe göre modları sıralamak yada en son olanlara göz atmak mümkün olacak.

Mod Yapımcıları İçin Daha Fazlası Var

Mod geminiz için SCS Workshop Uploader’ın indirilmesi gerekir – Sadece bu amaçla oluşturduğumuz ücretsiz bağımsız bir Steam uygulaması. Bu araç güzelmi görünüyor ne 🙂 :

steam workshop desteği geliyor
ATS – ETS 2 Steam Workshop Desteği Geliyor!

Uploader aracı ile birlikte, tamamen mod oluşturma işlemi için özel olarak kendi hazırladığımız Wiki’miz.

steam workshop desteği geliyor
ATS – ETS 2 Steam Workshop Desteği Geliyor!

Amaç, SCS oyun modları ile ilgilenen herkesin bütün bilgileri bulabileceği bir yere ihtiyacı olması. Resmi SCS modlama araçlarının bütün alanlarını kapsayan nihai bir kaynağı, kendi dokümantasyon ve öğreticileri, örneğin modların yeni oyun sürümlerine nasıl uyarlanacağı hakkında tavsiyeleri gibi şeyleri olmalıdır. Wiki’de oyun motorumuz ve olası yapılandırma seçenekleri hakkında ek bilgi verecektir.

Bu aşamaya ulaşmadan önce bize hala büyük olasılıkla birkaç hafta daha gerekecek, bu yüzden örneğin yeni mod desteği için yaklaşan ileriki ETS2 ve ATS açık betasında sizi görmek istiyoruz.

Saygılarımızla,

Simülasyon Merkezi Blog

Simülasyon Merkezi Forum