ATS – ETS 2 Kamyon Lisanslama Durum Güncellemesi

SCS Software ATS – ETS 2 Kamyon Lisanslama Durum Güncellemesi adında oldukça önemli bilgi ve gelişmeler içeren bir haber yayınladı! Aktarılan bilgilere göre 3 Şubat Tarihinde Çıkış Yapacak olan American Truck Simulator İlk Sürümü sadece iki kamyon içerecek. Bu kamyonlar arasında Kenworth T 680 ve Peterbilt 579 yerlerini alıyor. SCS Software tarafından yayınlanan ekran görüntüleri ve bloglar sonucunda bütün Hayranlar American Truck Simulator Çıkış Sürümü ile birlikte dört kamyon içermesini bekliyordu ancak ne yazık ki Kamyon Üreticileri‘nden lisans almanın yarış oyunlarından oldukça tecrübeli Otomobil Üreticileri ile karşılarştırıldığında çok daha zor olduğu ekip tarafından belirtiliyor. ATS‘nin İlk Sürümü‘nde yer alacak olan Kenworth T 680 ve Peterbilt 579‘un lisanslanması konusundaki incelikleri dolayısıyla PACCAR Group‘a minnettar olduğunu belirten SCS tahminen oyun çıkışından bir sonraki hafta Kenworth W900 ve Peterbilt 389 araçlarının her zamanki gibi ücretsiz güncellemeler aracılığı ile eklenebileceğininde altını çizerek belirtiyor. SCS Lisans alma probleminin zorluğunu dilimizle “Yumurtamı Tavuktan Tavukmu Yumurtadan” çelişkisi ile muzip bir şekilde açıklıyor. 😀 Avrupalı hayranlarınıda unutmuyan SCS Software onları mutlu edeceğini düşünerek Euro Truck Simulator 2‘den Renault Range T aracının İlk Teaser Görüntüsü‘nüde beğenilerine sundu. American Truck Simulator‘a Volvo VNL, Freightliner Cascadia ve İnternational LoneStar gibi araçlarında eklenebileceğini umut ederek sizleri daha fazla detay için Türkçe Çevirimiz ile başbaşa bırakıyoruz.

SCS Software American Truck Simulator – Euro Truck Simulator 2 Kamyon Lisanslama Durum Güncellemesi Türkçe Çeviri:

American Truck Simulator ilk sürümünün bir parçası olacak nakliye kamyonlarının başlangıç kümesine açıklık getirme konusunda hala size borçluyuz. Son dakikaya kadar bu yazıyı erteleyip, durumu mümkün olduğunca – ve halada olabilir – her zaman değiştirilebilir (ve sadece şuan için daha iyi), ancak en son nerede olduğumuz hakkında net olmamız gerekiyor.

Geçtiğimiz yıl boyunca, geliştirme içinden birkaç kamyon modeli ekran görüntüsü ve videosu yayınlamamız oldukça fazla oylandı (istendi). Hayranlarımızın, oldukça keskin gözleri var ve bütün detayları not alıyorlar, bu yüzden insanlar doğal olarak o çekimlere dayanarak spekülasyona geliyor.

Yakın zamana kadar, lansmana (açılışa) en az dört kamyon dahil etmeyi planlıyorduk, ve zaman içinde gösterdiğimiz ekran görüntüleri bu iyimserliği yansıtıyordu. Ne yazık ki, lisans görüşmelerinin sonuçlandırılması ve onay işlemlerini geçmiş tüm araçları alabilmek beklenenden daha uzun sürüyor, ve artık oyundan gösterilen en son toplu resimlerle bu kamyonlardan bazılarını biraz fark etmiş olabilirsiniz.

Sonuç olarak oyun bu kapıdan dışarı sadece iki kamyon ile gönderilecektir.

PACCAR grubunun bir tür desteği sayesinde, lansmanın (açılışın) üst çizgi bir parçası olacak Kenworth T 680 ve Peterbilt 579’un varlığını doğrulamaktan mutluyuz.

kamyon lisanslama durum güncellemesi
PACCAR İnceliği ile Lisanslı Kenworth T 680
kamyon lisanslama durum güncellemesi
PACCAR İnceliği ile Lisanslı Peterbilt 579

Oyun çıktıktan ve medya spotlight (araması) içine aldıktan sonra, bu bize lisans görüşmelerinde çok önemli bir cephanelik aracı olacak – İlgili pazara yönelik başarılı bir oyun (haç işareti). Lisans görüşmeleri genellikle bu probleme benzer; “Tavuk yada yumurta, ilk Hangisi geldi?” (tavukmu yumurtadan, yumurtamı tavuktan?). Çok özel bir alanda lisans alabilmek, sadece bir mağazaya girip tezgahın üzerinden alınarak yapılmıyor. Yarış oyunlarından kapsamlı deneyime sahip olan otomobil üreticilerinin aksine, önde gelen kamyon üreticileri için bu keşfedilmemiş bir bölge. Her zaman şirketin pazarlama/lisans bölümündeki karar vericilere ulaşmak için içeri girmenin bir yolunu bulmamız gerekiyor ve sesimizi fark ettirebilmek kolay değil. Sık sık sadece karşıdaki noktaya çıkma şansı elde etmek yeterli oluyor, ve American Truck Simulator’ı oynanabilir şekilde müşterilerin eline teslim edebilmek, bize çok önemli bir konuşma noktası sağlar.

Oyun sonunda zaten piyasaya çıktığında, yani büyük kamyon hayranları üzerindeki etkisini kanıtladığımız zaman, kamyon üreticilerinin daha fazla dikkatini çekeceğimizi umuyoruz, onlara katılmanın yararlı olabileceğini fark ettirebilmek, ve hatta belkide bizi paketin gerisinde bıraktılar diye düşündürterek acele etmemiz için baskı bile yaptırabiliriz. Hayranlarımızın sesli desteği ile oyunun ilk versiyonunda eksik olan Avrupalı kamyon üreticilerinin dikkatini oyuna çekmeyi başardığımız zaman, Euro Truck Simulator 2 lansmanıylada (açılışıylada) bu deneyimi yaşamıştık.

Birkaç çeşitli ek araç konusunda çok iyi ilerlemeye vardık, ve çıkıştan sonraki hafta içinde, oyuna bunları eklemeye başlamak için izin alacağımıza eminiz. Onları tabiki ücretsiz olarak ETS2’de olduğu gibi düzenli oyun güncellemelerinin bir parçası olarak ekleyeceğiz.

kamyon lisanslama durum güncellemesi
PACCAR İnceliği ile Kenworth W900 Yakında ATS’de Görünecektir
kamyon lisanslama durum güncellemesi
PACCAR İnceliği ile Peterbilt 389 Yakında ATS’de Görünecektir

Şimdi açık bir red zamanı geliyor – metinin bu noktasında aşağıdaki resimlerde göreceğiniz herhangi bir araç ve kamyon markası sadece bilgi amaçlı buradadır, ve belirli herhangi bir zaman dilimi içerisinde oyunda görünür olacağı hakkında herhangi bir garanti teşkil etmez. Biz onları kapıyı aralamaya (açmaya) çalışırken bir deneme olarak hayata geçirdik. Onlardan bazıları zaten görebileceğiniz gibi yeterince gelişmiş aşamada, teknik olarak oyun dünyasına entegre edilmek için hazırlanacak, henüz daha yarı mamuller ve henüz oyun motoru ile entegrasyon için hazır değiller.

kamyon lisanslama durum güncellemesi
Güzel Bir Kamyon Kuzey Los Angeles’ın Benekli Bir Yerinde
kamyon lisanslama durum güncellemesi
Yiğit Bir Kamyon San Francisco’nun Simgesi Olan Golden Gate Köprüsü Genelinde Sürülürken
kamyon lisanslama durum güncellemesi
Cool Ama Sadece Renderlenmiş Başka Bir Maya Yarı Mamul Kamyon

Bu arada, iş yerinde Euro Truck Simulator 2 iyileştirmeleri hala zordur. Bugün Kuzey Amerika’dan bir ton araç gösteriyoruz gibi yaparak, Avrupa’daki hayranlarımıza ihanet ediyormuşuz gibi hissetmek istemiyoruz. Bu yüzden yeni bir kamyonun ETS2’ye girişi için hazırlandığına dair bir teaser görüntüsü bugün onları neşelendirebilir diye düşündük.

kamyon lisanslama durum güncellemesi
Renault Range T Güney Fransa’nın Benekli Bir Yerinde

Saygılarımızla,

Simülasyon Merkezi Blog

Simülasyon Merkezi Forum

BİR YORUM

Comments are closed.